10 gier rodzinnych idealnych na prezent

Gry to jeden z lepszych pomysłów na prezent – są rozwijające, uczą logicznego myślenia, koncentracji, liczenia. Dzisiaj przygotowałam nasze propozycje gier dla całej rodziny, które sprawdzą się na prezent i pozwolą spędzić razem wartościowy czas.

1. Strzeż się kreta

Wiek: 3+
Liczba graczy: 2 – 4


Jedna z najchętniej kupowanych u nas gier. Zadaniem graczy jest zebranie koszyka pełnego warzyw, uważając przy tym na podstępnego kreta. To wesoła, sympatyczna gra dla całej rodziny. Dzięki prostym zasadom świetnie sprawdzi się już dla najmłodszych graczy, nie nudząc przy tym tych starszych 🙂
Gra rozwija: szybkość, zdolności obserwacyjne i cierpliwość

2. Statki

Wiek: 5+
Liczba graczy: 2

Gra, którą większość z nas kojarzy z dzieciństwa, w nowoczesnej odsłonie. Zamiast kartki i długopisu, gracze mają do dyspozycji magnetyczne plansze ze statkami oraz suchościeralne mazaki i gąbkę do zaznaczania ruchów. Plansze mają dwa poziomy trudności, dzięki czemu sprawdzą się dla dzieci w różnym wieku.
Gra rozwija: wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie.

3. Balansująca łódka

Wiek: 3+
Liczba graczy: 1 – 4

Zadaniem uczestników jest układanie postaci zwierzątek na kołyszącej się łódce, przy pomocy drewnianych szczypców. Kolejność układania zwierząt wskazuje rzut kostką. Konstrukcję tworzymy w taki sposób, aby całość się nie przewróciła. Świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 
Gra rozwija: motorykę małą, precyzję, świadome ruchy rąk oraz nazwy kolorów i zwierząt.

4. Zwariowane patyczki

Wiek: 3+
Liczba graczy: 2 – 6

Zadaniem graczy jest wyciąganie patyczków zgodnie z kolorem, który wyrzucą na kostce. Trzeba to zrobić tak, aby nie przewrócić całej konstrukcji, ponieważ kończy to rozgrywkę.
Gra rozwija: szybkość, zdolności obserwacyjne i cierpliwość.

5. Balansujący gołąbek

Wiek: 5+
Liczba graczy: 2 – 4

Aktywna gra, zabawa dla całej rodziny, zachęca dzieci do aktywności fizycznej i nauki liczenia. Celem gry jest wykonanie 12 różnych póz, które są pokazane na kartach przez gołębia Reggiego. Gracze rzucają kostkami, aby dowiedzieć się gdzie trzeba położyć woreczek i jak długo utrzymać równowagę.
Gra rozwija: motorykę, interakcje społeczne, angażuje umysł i ciało.

6. Rzutki magnetyczne

Wiek: 4+
Liczba graczy: 2

Aktywna gra dla dwóch osób, która łączy ruch i koncentrację. Rzutkami należy celować w magnetyczną tarczę z odpowiedniej, ustalonej wcześniej przez graczy odległości, w taki sposób, by trafić w oznaczone na niej punktowane miejsca.
Gra rozwija: koncentrację i sprawność ruchową.

7. Zwierzęca logika

Wiek: 5+
Liczba graczy: 2 – 4

Zadaniem graczy jest rozwiązanie zagadki i uratowanie zwierząt przed rwącą rzeką, spełniając przy tym kilka ustalonych warunków. Dzięki różnym poziomom trudności, gra spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym.
Gra rozwija: umiejętności rozpoznawania obiektów, sekwencjonowania, logicznego i analitycznego myślenia.

8. Fińskie kręgle

Wiek: 1+
Liczba graczy: 1 – 4

Gra w kręgle w nowej odsłonie. Składa się z 12 numerowanych kręgli – kolumn ze ściętą górą i jednego podłużnego zbijaka, którym w trakcie rozgrywki rzuca się tak, by przewrócić pozostałe elementy wg określonego schematu. 
Gra rozwija: koncentrację, liczenie do 12 oraz koordynację ręka-oko.

9. Rodziny na farmie

Wiek: 3+
Liczba graczy: 2 – 4

Gra zawiera 28 kart, które przedstawiają po 4 członków (mama, tata, córka i syn) 7-miu zwierzęcych rodzin: świń, koni, krów, owiec, królików, kurczaków i lisów. Wygrywa ten z graczy, który zjednoczy jak najwięcej rodzin.
Gra rozwija: koncentrację, uwagę i spostrzegawczość.

10. Kurnik

Wiek: 3+
Liczba graczy: 2 – 4

Zostań małym farmerem i zarządzaj kurnikiem. Zbierz 12 jaj schowanych w 15 kurzych gniazdach, a potem ponownie je ukryj, nim Twoje jajko całkowicie popęka! Gra Kurnik to nowe, ciekawe podejście do tradycyjnej gry memory.
Gra rozwija: pamięć i koncentrację.

Po inne pomysły na prezenty, zajrzyj do poprzednich wpisów:
Co kupić w prezencie 4 latkowi?
10 pomysłów na prezent dla niemowlaka
Co kupić w prezencie dziecku, które „ma wszystko”?

Podziel się
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *