prezent dla dziadka

10 pomysłów na prezent dla dziadka

Kontynuując temat upominków z okazji zbliżających się dni Babci i Dziadka, dzisiaj kolejne pomysły na prezenty, które wnuki mogą wykonać własnoręcznie.

Prezent dla dziadka – pomysły

1. Breloczek

Kółeczko do kluczy i odrobina wyobraźni, pozwolą Wam stworzyć ciekawy i praktyczny prezent dla dziadka. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie folii termokurczliwej (do kupienia np. tutaj) i stworzenie na niej własnego wzoru. Może to być rysunek od dziecka, odcisk jego dłoni, albo napis z przesłaniem. Następnie wytnijcie obrazek, ostrym nożem zróbcie otwór na kółeczko do kluczy i włóżcie do piekarnika. Pod wpływem temperatury folia skurczy się, tworząc plastikową ozdobę.

2. Wspólna zabawa

Świetnym pomysłem zarówno dla Babci jak i Dziadka, może być propozycja spędzenia razem czasu w ciekawy sposób. Już kilka z Was napisało mi, że w prezencie dziadkom wręczy nasze ebooki (wydrukowane) i zestaw akcesoriów do zabaw. Nieobiektywnie stwierdzam, że jest to doskonały pomysł na prezent 🙂

3. Etui na okulary

To kolejny pomysł z serii “praktyczne od serca”. Etui na okulary to coś, co przyda się prawie każdemu, a takie ozdobione przez wnuka będzie przy okazji wspaniałą pamiątką. Do jego stworzenia możecie użyć materiału w wybranym wzorze lub takiego, pomalowanego przez Was farbkami czy flamastrami do tkanin. Innym sposobem może być kupno prostego etui, które ozdobicie według uznania. Przyda się Wam wtedy mocny klej i małe elementy do zdobienia.

4. Czekoladki

Jest chyba niewiele osób, które za nimi nie przepada, a takie przygotowane przez dzieci, będą smacznym prezentem od serca 🙂 Wystarczy, że roztopicie czekoladę (najlepiej różne rodzaje, np.: gorzką, mleczną i białą) i przełożycie ją do silikonowych foremek lub papilotek. Udekorujcie je wybranymi dodatkami (orzechy, suszone owoce, posypki itd.) i zapakujcie w pudełko prezentowe.

Prezent dla dziadka DIY

5. Ręcznie malowany kubek

Kupcie prosty, jednokolorowy kubek oraz flamastry lub farbki do ceramiki. Pozwólcie dziecku na samodzielne udekorowanie go, pomagając jeśli zajdzie taka potrzeba. Możecie dodać jeszcze napis “Najlepszy Dziadek” lub krótkie życzenia i prezent gotowy. Z takiego kubka każdy napój będzie smakował wyjątkowo 🙂

6. Skrzynka na narzędzia

To świetny pomysł dla dziadka “złotej rączki”. Możecie (na przykład w porozumieniu z babcią) ozdobić ulubioną skrzynkę dziadka lub kupić nową i przystroić ją według własnego pomysłu. Wykorzystajcie kolorowe taśmy, naklejki, farbki – aby stworzyć niepowtarzalny przybornik. Możecie też użyć mocnego kleju i ułożyć imię dziadka z nakrętek do śrubek albo wbić gwoździe i zapleść między nimi kolorową nitkę. Możliwości jest mnóstwo!

7. Kalendarz

Fotokalendarze z roku na rok zyskują na popularności. Jeśli jednak zależy Wam, na własnoręcznym wykonaniu prezentu, spróbujcie stworzyć go sami! Może być ścienny lub stojący – wykorzystajcie tekturę, kolorowy papier i zdjęcia z rodzinnych albumów. Samodzielne wypisywanie wszystkich dni może być zbyt czasochłonne – tą część warto wydrukować z Internetu.

Prezent na dzień dziadka

8. Zakładka do książki

To jeden z prostszych pomysłów na tej liście, dlatego warto pomyśleć o nim, jeśli ogranicza Was czas lub wiek malucha. Naprawdę niewiele potrzeba, aby stworzyć piękną i praktyczną zakładkę, którą dziadek będzie mógł wykorzystać wielokrotnie. Na pasku kolorowego papieru odbijcie rączkę dziecka, napiszcie życzenia lub pozwólcie maluchowi stworzyć własny rysunek, a następnie zalaminujcie. Możecie dodatkowo wykonać otwór, przez który przepleciecie kilka kolorowych wstążek czy sznurków.

9. Zestaw do herbaty

Do słoika wsypcie wybraną herbatę lub ulubioną mieszankę ziół do parzenia. Ozdóbcie go dodając kolorową wstążkę i bilecik z życzeniami. Do zestawu dołączcie dodatki (np. laski cynamonu, mini słoiczek miodu, suszone pomarańcze, bergamotkę itd). Możecie uzupełnić go ciekawym kubkiem lub zaparzaczem i prezent gotowy.

10. Bilety

Najlepszy prezent według mnie, to niezmiennie – wspólny czas. Dziadek z pewnością ucieszy się z okazji do spędzenia go z wnukami, dlatego ciekawym pomysłem może być bilet do zoo albo ogrodu botanicznego, przejazd zabytkową kolejką lub (zwłaszcza jeśli ze względu na ograniczenia macie mniej możliwości) symboliczny bilet na wyprawę na sanki.

A z jakiego prezentu Wasi dziadkowie ucieszyliby się najbardziej? 🙂

Zobacz też: 10 pomysłów na prezent dla babci od dzieci

Podziel się
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *