10 pomysłów na prezent dla niemowlaka

Co kupić w prezencie niemowlakowi, żeby było interesujące dla malucha, ale też wpływało pozytywnie na jego rozwój? Oferta zabawek dla dzieci do 1 roku życia jest niezwykle bogata. Dzisiaj przedstawię Wam 10 propozycji, które uważam za ciekawe i wartościowe.

1. Zestaw małego lekarza z torbą – samochodem. Zabawka, która z pewnością posłuży na długi czas. Dzięki bezpiecznym, pluszowym elementom jest bezpieczna już dla najmłodszych dzieci. Jestem jednak przekonana, że spodoba się również 3-4 latkom.

Wiek: 9m+

Zestaw małego lekarza, Lilliputiens

2. Pchacz – van, z regulacją prędkości. Propozycja dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym chodzeniem. Dzięki regulacji prędkości, maluch nie “leci” do przodu i może stabilnie się poruszać. Kiedy dziecko jest już starsze, rączkę można odkręcić, dzięki czemu zyskamy uroczy samochód do zabawy.

Wiek: 10m+

Pchacz – van, Plan Toys

3. Piłki sensoryczne – to jedna z pierwszych zabawek jakie kupiłam synkowi. Były strzałem w 10, bo używamy ich do teraz, a dodatkowo posłużyły jako pierwsze sensoryczne doznania. Zróżnicowane faktury i kolory stymulują zmysły maluszka i pozwalają rozwijać ciekawość oraz wyobraźnię dziecka.

Wiek: 3m+

Piłeczki sensoryczne, Rubbabu

4. Piramida aktywizująca – to kolejna propozycja od Lilliputiens, belgijskiej firmy, która może pochwalić się szeroką ofertą najwyższej jakości zabawek dla dzieci. Rozwija koordynację ręka-oko oraz motorykę małą (chwytanie, potrząsanie, wkładanie, wyjmowanie), a także aktywizuje zmysł słuchu (dzwonienie, grzechotanie) i uczy rozpoznawania kształtów.

Wiek: 9m+

Piramida aktywizująca, Lilliputiens

5. Grzechotka przyssawka – może być ciekawą propozycją na Mikołąjkowy prezent lub drobny upominek pod choinką. Bobo Przyssawka Grzechotka została stworzona specjalnie dla dzieci już od szóstego miesiąca i jest jedną z wielokrotnie nagradzanych Przyssawek.

Wiek: 6m+

Grzechotka Przyssawka, Fat Brain Toy

6. Kuter rybacki z siecią i rybkami – Jest wykonany z miękkiego, łatwego do czyszczenia i szybkoschnącego neoprenu. Na tyle łodzi wszyta jest niebieska sieć. Można do niej łapać znajdujące się w zestawie 3 kolorowe rybki. Rybki są lekkie, miękkie i unoszą się na wodzie.

Wiek: 9m+

Kuter rybacki, Lilliputiens

7. Zestaw wiaderek do kąpieli. Wiaderka można napełniać i opróżniać, budować z nich wieżę, a także uczyć się rozpoznawania umieszczonych na ich ściankach zwierzątek (miś polarny, krab, ośmiornica, pingwin i foka) oraz cyfr (od 1 do 5). W naszym domu zabawki kąpielowe to absolutny hit, dlatego wiedziałam, że muszą znaleźć się w tym zestawieniu.

Wiek: 10m+

8. Wałek dźwiękowy – zbudowany z 4 elementów, z których każdy uszyty jest z materiałów o różnych wzorach i fakturach oraz posiada wiele ukrytych funkcji. Rozwija małą motorykę oraz aktywizuje zmysł słuchu i uczy rozpoznawania różnorodnych dźwięków.

Wiek: 6m+

9. Narzędzia sensoryczne – świetna propozycja dla maluchów, które już w pierwszym roku życia starają się naśladować dorosłych. Wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku, można je ściskać, gryźć, ugniatać. Są również hipoalergiczne oraz bezpieczne już od pierwszych dni życia.

Wiek: 12m+

Zestaw narzędzi sensorycznych, Rubbabu

10. Przytulanka aktywizująca – to dosyć klasyczna pozycja, która spodoba się większości dzieci oraz zachwyci rodziców. Starannie wykonana, bezpieczna już od pierwszego miesiąca. Rozwija małą motorykę (chwytanie, potrząsanie, wkładanie, wyciąganie), aktywizuje zmysł słuchu (szeleści, grzechocze, dzwoni), wzroku (lusterko), oraz dotyku (różne tkaniny), a dzięki gryzakom – przynosi ulgę w trudnym okresie ząbkowania.

Wiek: 3m+

Wielofunkcyjna przytulanka aktywizująca, Lilliputiens

Podziel się
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *