8 skarbów jesieni, które wykorzystacie do zabawy z dzieckiem

Sezon jesienny oficjalnie rozpoczęty! Godziny spędzone na świeżym powietrzu ustąpią trochę miejsca tym spędzonym z ciepłą herbatką w domu. Dziś podpowiadam w co zaopatrzyć się na spacerze, aby być pewnym, że w następnych tygodniach nie zajrzy do Was nuda 🙂

Jesień to dla mnie sezon bogaty w kreatywne zabawy. Zaczynamy spędzać coraz więcej czasu w domu, dlatego chętniej sięgamy po aktywności, które urozmaicą go naszym pociechom. W mojej głowie pomysły na jesienne zabawy kiełkują już od końcówki wakacji, dlatego przygotowałam dla Was małe zestawienie skarbów, które znajdziecie na spacerze i później wykorzystacie w zabawie.

Poszukiwacze skarbów

Już samo zbieranie jesiennych atrybutów może być dla dziecka świetną zabawą. Przygotujcie pudełeczka i ustalcie co chcielibyście zebrać w swojej kolekcji, a następnie wyruszajcie na poszukiwania. Możecie wykorzystać lupę czy lunetę z rolki po ręczniku kuchennym, albo narysować wcześniej skarby, których będziecie szukać.

Co nam się przyda?

  1. Kasztany – przydatne nie tylko do tworzenia ludzików, ale też do zabaw wspierających motorykę małą, uczących kolorów i liczenia. Można nimi rzucać do celu, segregować, chować w pudełeczkach i wykorzystać na kilka innych sposobów, które pokażę Wam w nadchodzących tygodniach.
  2. Żołędzie – podobnie jak kasztany posłużą do stworzenia zwierząt, ludzików, segregowania kolorami, dopasowywania czapeczek. Będą świetne do zabaw ze szczypcami i ćwiczenia małych rączek.
  3. Jarzębina – piękne owoce jarzębiny możemy wykorzystać do tworzenia jesiennych prac plastycznych, zrobienia korali lub sensorycznej zabawy małymi kulkami. Jeśli lubicie zabawy sensoryczne, przypominam wpis o produktach z kuchni, które możemy do nich wykorzystać.
  4. Liście – będziemy nimi malować, odrysowywać kształty i wykorzystamy do jesiennych puzzli. Pomogą również stworzyć kilka prac plastycznych i ozdób do domu.
  5. Kamienie – można znaleźć je wszędzie, a dla dzieci będą jak skarby. Zadbajcie o to, żeby rozmiarem były dopasowane do wieku malucha. Później wykorzystamy je do malowania, liczenia lub gry w ciepło – zimno.
  6. Patyki – jeśli macie w pobliżu most nad strumykiem, możecie odwzorować zabawę z Kubusia Puchatka i obserwować przepływające na drugą stronę patyki. W domu, pomogą stworzyć domki dla zabawek lub ludzików z kasztanów.
  7. Łupinki z kasztanów i żołędzi – mogą posłużyć jako czapki dla ludzików, domki dla zwierzątek lub element zabawy sensorycznej z innymi skarbami.
  8. Szyszki – na koniec szyszki, które wykorzystamy do dotykowego memo ze skarbami ze spaceru. Później przydadzą się również do tworzenia ozdób świątecznych.

Oprócz skarbów przyniesionych ze spacerów, do zabaw będziemy wykorzystywać akcesoria z naszego Zestawu Kreatywnego. Jeżeli macie ochotę podpatrywać nasze jesienne aktywności, śledźcie mojego bloga oraz konto na Instagramie.

To będzie wesoła jesień 🙂

Podziel się
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *